Cumhuriyet Gazetemizi, Cumhuriyet Meydanında okuduk.  
31.10.2016
1053
Yazı Boyutu: A- A+

Cumhuriyet Gazetemizi, Cumhuriyet Meydanında okuduk. İl Başkanımız Abdullah Özyiğit, İlçe Başkanlarımız Kadın ve Gençlik Örgütlerimiz ile Milletvekillerimiz Hüseyin Çamak ve Aytuğ Atıcı, Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan ve partililerimizin katıldığı oturma eylemine ilgi yoğundu.

Cumhuriyet Gazetesi’ni Cumhuriyet Meydanı’nda okudular

“Muhalif sesler susturulmaya çalışılıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Örgütü, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyona tepki gösterdi. “Darbe yine muhaliflere” manşetinin yer aldığı Cumhuriyet Gazetesi’nin son sayısı ile Cumhuriyet Meydanı’nda okudu. CHP’liler, “Özgür basın susturulamaz” sloganı attı. 
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, her dönemde her türlü gericiliğin hedefi haline gelen Cumhuriyet Gazetesi’nin bir kez daha hedef seçildiğini belirterek, “Türkiye dün sabah yine kara bir güne uyandı. Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ile yazarlar ve yöneticiler gözaltına alındı. Bu özgür basına yönelik bir saldırıdır. Yıldırma, korkutma girişimidir” dedi.

ARTIK YETER!
Anti demokratik uygulamalara karşı birlik çağrısı yapan Özyiğit, şunları dile getirdi:
“15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminin ardına saklanarak bugün muhalif sesler susturulmaya çalışılıyor. Anti demokratik uygulamaları yazan özgür basın susturulmaya çalışılıyor. Laiği, demokrasiyi, özgürlükleri, hukuk devletini savunan Cumhuriyet Gazetesi, duruşuyla, üstlendiği misyonla darbelere karşı çıktı. 
Muammer Aksoy, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok’ları şehit veren Cumhuriyet Gazetesi’nin kapatılmasına, saldırıya, baskıya maruz kalmasına asla izin vermeyeceğiz.
Artık yeter! Bu halk, anti demokratik uygulamalardan, hukukun çiğnenmesinden, baskılardan usandı. Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyetle eşdeğer bir gazetedir. Cumhuriyeti karartmanıza, susturmalarına asla izin vermeyeceğiz. Bugün birlik günüdür. Özgür basına, demokratik haklara, cumhuriyete sahip çıkmak için bir olma günüdür.”
“Saat 16.00’da gazetemizi Cumhuriyet meydanında okuduk. Dostlar da gelmiş” diyen Özyiğit, yarın yine aynı saatte aynı yerde olacaklarını söyledi.