Abdullah Özyiğit, Atatürk’ü andı  
09.11.2016
1127
Yazı Boyutu: A- A+

il Başkanımız Abdullah Özyiğit, Atatürk’ü andı

“Asrın liderinin Atatürk olduğu gerçeği hiçbir dönem değişmeyecek”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Türk ulusunun ebedi önderinin, bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimcinin ve asrın liderinin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk olduğu gerçeğinin hiçbir dönem değişmeyeceğini vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. yıl dönümünde; “10 Kasım 1938 tarihinde sadece Türk ulusu değil, dünyadaki bütün mazlum milletler büyük bir aydınlanma savaşçısını, büyük bir devrimciyi, büyük bir asker ve devlet adamını kaybetti” dedi.

“ATATÜRK BİR DEVRİMCİYDİ”

Kurtuluş Savaşı’nın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iyi bir asker olmasının yanında büyük bir devlet adamı olduğunu vurgulayan Özyiğit, şunları dile getirdi:
“Atatürk, bir ulusu, binlerce yıllık karanlığın içinden alıp aydınlığa çıkarmış bir aydınlanmacı; cahilliğe, geriliğe, yobazlığa, taassuba, saltanata ve emperyalizme karşı mücadele etmiş, girdiği her mücadeleden çelikleşmiş iradesiyle zaferle çıkmış bir devrimciydi.”

ASRIN LİDERİNİN ATATÜRK OLDUĞU GERÇEĞİ HİÇBİR DÖNEM DEĞİŞMEZ

Cumhuriyet değerlerinin günden güne zayıflatılmaya çalışıldığına işaret eden Özyiğit, “Atatürk’ün ilkelerini savunmak, Atatürk’ü sevmek suçmuş gibi gösterilse de, Atatürkçü düşünce ve Atatürk’ün manevi miraslarına karşı hayâsızca kampanyalar yürütülse de, Türk ulusu Atatürk’ün ilkelerini savunmaya, Atatürk’ü sevmeye, O’nun manevi mirasına sahip çıkmaya devam ediyor. Çünkü Türk ulusu şunu çok iyi biliyor; bugün Türkiye varsa, Türkiye bağımsızsa, Türk ulusu varsa, Türkiye’de laiklik ve demokrasi yaşanıyorsa, Türkiye gelişmiş bir ülke ise, Atatürk’ün devrimciliği, milliyetçiliği, halkçılığı ve dehası sayesindedir. Türk ulusu şunu da çok iyi biliyor; Siyasal dönemler gelir geçer. Her dönem bir siyaset anlayışını, bir siyasi lideri öne çıkarır, yükseltir. Ama siyasi dönemin özelliği ne olursa olsun, Türk ulusunun ebedi önderinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusunun, bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimcinin ve asrın liderinin Atatürk olduğu gerçeği hiçbir dönem değişmez. Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyorum. Bize bıraktığı emanetleri sonsuza dek koruyacağız” dedi.